ЕКСКУРСІЇ:

ЖЕМЧУЖИНА У МОРЯ

Отпускной сезон... Как приятно начать лето  с радостным настроением, получить заряд бодрости и положительных эмоций! Такую возможность работникам образования предоставил Марганецкий городской комитет профсоюза.
8 июня 2013г. 47 членов профсоюза провели незабываемый день в городе-герое – Одессе. Городе с великолепной архитектурой, уникальной историей, своеобразным колоритом и даже своим неповторным языком. Какие прекрасные впечатления остались после поездки у экскурсантов: яркая и солнечная Аркадия, тенистый и прохладный Французский бульвар, величественные памятники Екатерине, Дюку, Пушкину, грандиозная и бесконечная Потемкинская лестница, мрачные и пугающие катакомбы, и конечно же, ласковое Черное море и теплый песок!



У памятника Екатерине ІІ



На экскурсию в катакомбы
В Аркадии
Невозможно за один день узнать всю Одессу с ее тайнами и легендами, но воспоминания об этом чудном и гостеприимном городе останутся в сердце каждого.






ПОЛТАВА-ПЕРЛИНА УКРАЇНИ 

За окремим планом роботи міськкому профспілки з питань культурної просвіти її членів та з метою ознайомлення з історією, традиціями славетних міст України улітку група в кількості 47 чоловік здійснила подорож з м. Марганця до в м. Полтава. Ініціатором цієї цікавої подорожі став міський комітет Профспілки.
/Files/images/1 6090527.JPG
Зустрічає м. Полтава


Програма поїздки була дуже насичена і розпочалася із знайомства з символом Полтави - пам’ятником Слави, який знаходиться у центрі міста на Круглій площі. Пам’ятник виконано у формі фортеці з колоною посередині, яку прикрашають пальмові та оливкові гілки – символи перемоги. Зверху на колоні знаходиться позолочений бронзовий орел, який тримає у дзьобі вінок та збирається накинути його на переможців Полтавської битви.
/Files/images/2 Профспілковий актив.JPG



Далі, рухаючись містом, екскурсанти мали змогу бачити архітектурний ансамбль Круглої площі, виконаний у стилі класицизму, де всі будинки являються пам’ятниками архітектури. Проїжджаючи містом, туристи розглядали скульптурні пам’ятники видатним людям Полтави – Миколі Гоголю, Марусі Чурай, Івану Котляревському. Відвідування музею-садиби І. Котляревського нагадало про його величезний вклад в українську культуру та історію як основоположника сучасної української літератури.



/Files/images/4 На місці Полтавської битви P6090556.JPG
Поле Полтавьскої битви






Цікавим було також поле Полтавської битви, духовні пам’ятки Крестовоздвиженський монастир та Миколаївська церква, веселим – пам’ятник полтавським галушкам та інше.
Але найбільше вразив екскурсантів Національний музей – заповідник українського гончарства у селі Опішня. На сьогодні музей-заповідник є Всеукраїнським центром дослідження, збереження та популяризації гончарного мистецтва України.
/Files/images/5 В музеї с. Опішні P6090583.JPG
Музей села Опішня
/Files/images/5 P6090535.JPG

Останнім пунктом екскурсії до Полтави було с. Гоголево та музей-садиба Миколи Васильовича Гоголя. Музей-заповідник знаходиться на території помістя Гоголів-Яновських, де майбутній письменник провів своє дитинство. Меморіальна та літературна експозиції займають десять залів, відтворено внутрішній інтер’єр кімнат та робочого кабінету М.В.Гоголя. На території музею є ставок, затишні бесідки, лавочки, а також у своїх могилах покояться і батьки письменника – Василь Афанасійович та Марія Іванівна.

/Files/images/3 Біля паиятника полковнику Келіну P6090523.JPG





Від поїздки до Полтави всі отримали величезний енергетичний потенціал, духовне збагачення та естетичне задоволення. Дійсно, Полтава – духовний центр, перлина України.


Немає коментарів:

Дописати коментар